شماره کارت : 6037997164733801 حامد رحمانی | تلفن:۰۲۱۶۶۳۴۷۸۰۷
دریل ستونی چیست

دریل ستونی ابزاری است کاملا صنعتی و حرفه ای که در روی یک پایه ثابت سوار شده است...

دریل ستونی ابزاری است کاملا صنعتی و حرفه ای که در روی یک پایه ثابت سوار شده است و مزیت آن دقت بالای سوراخ‌کاری به علت از عدم جابجایی دستگاه می‌باشد. دریل انواع گوناگونی نظیر دریل برقی، شارژی، ستونی، همزن، چکشی، مگنتی، پیچ گوشتی و نمونه بردار دارد. دریل ستونی به صورت عمودی بر روی میز کار و یا بر روی سطح زمین قرار می گیرد و به دلیل سنگین بودن این دستگاه دیگر امکان حمل و جابه جایی آن به نقاط مختلف وجود ندارد.اغلب دریل‌های ستونی دارای میز برای قرارگیری قطعه کار بر روی آن می‌باشد و بر حسب بزرگی یا کوچکی قطعه کار به شکلی طراحی شده است که می‌توان ارتفاع آن را تنظیم نمود، به گونه‌ای که میز دستگاه نزدیک یا دور شود.به علت داشتن گیربکس قابل تنظیم در سرعت و قدرتهای متفاوت، می‌توان به راحتی از این دستگاه برای سوراخکاری در فولاد و استیل استفاده نمود .معمولاً جنس پایه دریل های ستونی از چدن ساخته میشوند و این پایه را به کف کارگاه میبندند .میز ها به دو دسته بندی ثابت و چرخشی تقسیم میشوند . در دریل ستونی ، نیازی نیست فردی که با دریل کار میکند دست خود را تکان دهد ، بلکه برای این کار یک اهرم تعبیه شده است .این اهرم ها علاوه بر تبدیل دورانی بازوئی به حرکت رفت و برگشتی ، قدرت انتقال را نیز بیشتر میکند . یکی دیگر از قسمت های مهم دریل ستونی ، عمق سنج است . عمق سنج ، در زمانی مورد استفاده قرار میگیرد که میخواهیم سوراخی ندید و با عمق مشخص را روی کار ایجاد کنیم .برای تنظیم عمق مورد نظرمون باید مته رو به وسیله اهرم پایین بیاریم تا با سطح کار مماس بشه .

اگر می‌خواهید سوراخی با عمق مشخص ایجاد کنید بهترین روش آن است که ابتدا عمق مورد نظر را از لبه‌ی قطعه کار علامت‌گذاری کرده سپس از اهرم پیش‌رونده استفاده کنید و آن را تا لبه‌ی قسمت علامت‌گذاری شده پایین بیاورید. وقتی نوک مته در جای مناسب قرار گرفت پیچی که روی آن قرار دارد را محکم کنید. در این صورت عمق سوراخ‌کاری از قسمتی که علامت گذاشته‌اید پایین‌تر نخواهد رفت.راه دیگر این است که این عمق مشخص شده را روی مته علامت‌گذاری کنید؛ به این صورت که با استفاده از چسب برق که عایق بهتری در برابر حرارت است عمق مورد نظر را چسب زده و هنگام سوراخ‌کاری تا قسمت علامت‌ گذاشته پیش روید.

در هنگام خرید یک دریل ستونی مناسب، به چه مواردی باید توجه داشت؟

  • توان دستگاه: بدیهی است هر چه توان دستگاه بیشتر باشد امکان نصب مته های بزرگتر بر روی آن و همچنین سوراخ کردن مواد سخت تر به وسیله ی آن وجود دارد همچنین زمانی که دستگاه توانش بیشتر باشد بر روی اندازه ی آن نیز تاثیر می گذارد در نتیجه اگر اجسامی که با آن کار می کنید سبک بوده و همچنین مکانی که برای نصب دریل اختصاص داده اید چندان بزرگ نیست میتوانید از دستگاه با توان کمتر استفاده کنید.
  • ظرفیت سوراخکاری دستگاه: این مورد نیز مانند مورد قبلی مهم بوده و باید با توجه به حوزه ی کاریتان دریلی با ظرفیت مناسب تهیه کنید.
  • ظرفیت سه نظام دستگاه: به قسمتی که مته دریل را در بر می گیرد سه نظام می گوییم ظرفیت سه نظام شما را مته هایی که با آن کار می کنید تعیین می کنند به یاد داشته باشید که اگر ظرفیت سه نظام شما زیاد باشد دیگر قادر به نصب مته های بسیار نازک بر روی آن نخواهید بود.

اجزای تشکیل دهنده دریل ستونی :

 - میز کار 

 - کلگی

 - تسمه

 - پایه و بدنه

 - عمق سنج

 - اهرم

 

نحوه ارسال کالا

روش پرداخت کالا

پیگیری سفارشات

لوگوی شبکه اجتماعی واتس آپ
پشتیبانی آنلاین ابزارگلد از طریق واتساپ

جهت سهولت در امر پاسخگویی به شما بازدیدکنندگان گرامی، با راه اندازی پشتیبانی آنلاین، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستیم.

هرگونه سوال در خصوص محصولات و... را از طریق واتساپ با ما در میان گذارید.

ارسال پیام به واتس آپ از طریق موبایل
ارسال پیام به واتس اپ از طریق مرورگر