شماره کارت : 6037997164733801 حامد رحمانی | تلفن:۰۲۱۶۶۳۴۷۸۰۷
راه هایی برای جلوگیری از زنگ زدن ابزار

زنگ زدگی یکی از بارزترین مشکلاتی است که تمامی کسانی که با ابزار و ماشین ...

 

زنگ زدگی یکی از بارزترین مشکلاتی است که تمامی کسانی که با ابزار و ماشین آلات کار می کنند با آن مواجه هستند. این یک واقعیت عمومی است که اگر ابزار و ماشین آلات با رطوبت تماس پیدا کنند، فقط آنها زنگ می زنند. عوامل مختلفی در فرآیند زنگ زدگی نقش دارند.در این مقاله به دلایل مختلف زنگ زدگی و راه های پیشگیری از آن می پردازیم.

استفاده ناکافی

ساده ترین راه برای جلوگیری از زنگ زدن ابزارهای دستی و سایر ماشین ها استفاده مکرر از آنهاست. هنگامی که به طور منظم از آنها استفاده می کنید، فرصت نشستن گرد و غبار یا رطوبت روی سطح کمتر می شود و در نتیجه احتمال زنگ زدگی نیز کاهش می یابد.

از خیس شدن ابزار خودداری کنید:

مراقبت از ماشین آلات و ابزار شما بسیار مهم است. وقتی در مورد ماشین آلات صحبت می کنیم باید روکش مناسب داشته باشند و برای ابزارها باید در جعبه های مناسب نگهداری شوند. نگه داشتن ابزار و ماشین آلات تضمین می کند که خیس نمی شوند و دچار زنگ زدگی نمی شوند.

ابزارها را تمیز نگه دارید:

تمیز نگه داشتن ماشین آلات و ابزار شما نیز بسیار مهم است. با گذشت زمان، گرد و غبار و رطوبت روی سطح ابزار و ماشین آلات جمع می شود که بعداً باعث زنگ زدگی می شود. با این حال، اگر این ابزارها و ماشین‌ها در فواصل زمانی معین تمیز شوند، می‌توانید عمر آنها را افزایش دهید.

همچنین می توانید عادت کنید که بعد از هر بار استفاده، ابزار خود را پاک کنید. به این ترتیب می توانید مطمئن باشید که ابزارهای شما زنگ نزنند.

ابزارهای مختلف را جداگانه ذخیره کنید:

ابزار و ماشین آلات مختلف از فلزات مختلف ساخته می شوند. به همین دلیل مهم است که آنها را جداگانه نگهداری کنید تا اطمینان حاصل شود که فلزات مختلف با هم تماس پیدا نمی کنند و فرآیند زنگ زدگی را آغاز نمی کنند.

کنترل رطوبت و کاهش رطوبت

اگر در آب و هوای مرطوب زندگی می کنید و مغازه شما جریان هوای کافی ندارد، باید یک فن یا رطوبت گیر تهیه کنید.

گزینه دیگر این است که بسته های سیلیکاژل را در جعبه ابزار خود یا هر جایی که ابزار دستی خود را نگهداری می کنید قرار دهید. استفاده از آنها آسان است، کافی است تعدادی از آنها را در جعبه ابزار خود قرار دهید و ابزار خود را بدون زنگ زدگی نگه دارید. اگرچه، این گزینه مناسبی برای ماشین ها نخواهد بود.

پوشش های محافظ را اعمال کنید:

یکی از موثرترین بازدارنده های زنگ زدگی، لایه نازکی از روغن غیر اکسید کننده است. برخی از تکنسین ها و کارگران نیز از روغن موتور استفاده می کنند. اما باید این را در نظر داشته باشید که روغن تمایل به جذب گرد و غبار دارد، بنابراین باید ابزارهای خود را حتی پس از اعمال یک پوشش محافظ مانند روغن نگه دارید. 

اگر روغن با اولویت‌های محافظت از زنگ‌زدگی شما مطابقت ندارد، می‌توانید موم را نیز به عنوان یکی دیگر از گزینه‌های موجود بچسبانید.

این چند نکته است که می توانید برای حفظ زنگ زدگی ابزارهای خود دنبال کنید. اگر از این نکات پیروی کنید، ابزارهای شما می توانند بیشتر دوام بیاورند و برای مدت زمان طولانی تری موثر خواهند بود. به خاطر داشته باشید که زنگ زدگی اجتناب ناپذیر است و برای جلوگیری از زنگ زدگی در ابزار خود باید مراقب باشید و به درستی از ابزار مراقبت کنید.

اگر به دنبال خرید ابزار دستی جدید، ابزار برقی یا هر ابزار دیگری هستید، می توانید به وب سایت ما https://abzargold.ir/ مراجعه کنید و بهترین مجموعه ای از برندها را با قیمتی مقرون به صرفه از ابزار گلد دریافت کنید.

نحوه ارسال کالا

روش پرداخت کالا

پیگیری سفارشات

لوگوی شبکه اجتماعی واتس آپ
پشتیبانی آنلاین ابزارگلد از طریق واتساپ

جهت سهولت در امر پاسخگویی به شما بازدیدکنندگان گرامی، با راه اندازی پشتیبانی آنلاین، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستیم.

هرگونه سوال در خصوص محصولات و... را از طریق واتساپ با ما در میان گذارید.

ارسال پیام به واتس آپ از طریق موبایل
ارسال پیام به واتس اپ از طریق مرورگر